סיכום הידרולוגי של שנת 2020 - מאמר תודה משולב - מרפיר פרויקטים

סיכום הידרולוגי של שנת 2020 – מאמר תודה משולב

פְּגִישָׁה, חֲצִי פְּגִישָׁה, מַבָּט אֶחָד מָהִיר, קִטְעֵי נִיבִים סְתוּמִים – זֶה דַי…  וְשׁוּב הֵצִיף הַכֹּל, וְשׁוּב הַכֹּל הִסְעִיר מִשְׁבַּר הָאֹשֶׁר וְהַדְּוָי.

אַף סֶכֶר שִׁכְחָה – בָּנִיתִי לִי מָגֵן – הִנֵּה הָיָה כְּלֹא הָיָה. וְעַל בִּרְכַּי אֶכְרַע עַל שְׂפַת אֲגַם סוֹאֵן – לִשְׁתּוֹת מִמֶּנּוּ לִרְוָיָה!

חדשנות על רקע הבנת העבר היא אחת ממטרות שירות הלקוחות שלנו במשרד מרפיר פרויקטים.

היטיבה לתאר זאת רחל המשוררת בשירה המקסים.

את המאמר הזה אנחנו כותבים בעיצומו של פרויקט הידרו-הנדסי, שחותם את פעילויות מרפיר פרויקטים לשנת 2020.

לקוח שכר את שירותנו לסייע לו בהגנה על המגרש שלו בפני שטפונות בנגב. מטרתנו היתה לחשב ספיקות שהסתברותן נמוכה. רצינו משהו מעבר לחישוב הקלאסי של "הנוסחה הרציונלית." רצינו לוודא שהאמצעים ההנדסיים שהלקוח משתמש בהם מתאימים להגנה מהשטפונות.

מבחינת יחסי גשם-נגר, זהו אזור מעניין. עוצמות גשם גדולות בשילוב יכולת חלחול נמוכה (מה שקרוי בשפה המקצועית "מקדם נגר גבוה") הם מאפיינים הידרולוגיים של שטפונות מהירים שמביאים לעיתים לספיקות גדולות גם באגנים הקטנים שבנגב.

זו הסיבה שבימים אלה השלמנו את היערכותנו למתן שירות בניתוח הנדסי מרחבי מבוסס מערכות מחוללות ניתוח ומודלים הידראוליים. לתוך המערכת המורכבת הזנו את הנתונים ההידרולוגיים של המקום. יצרנו הדמיה של תהליך זרימת מים במורד האגן. לכל צבע בתרשים שלעיל יש משמעות בהבנת הפרמטרים ההידראוליים (כמו מהירות ושטחי הצפה). כך קיבלנו תמונת-מצב-חזוי מפורטת על שעשוי להתרחש בשטח המדברי שבו עבדנו.

מה שמצאנו, היה מעניין. הלקוח כבר עודכן בממצאים, והדוח נכנס לישורת הסופית של הכתיבה.

עם הבשורה הזו אנחנו עוזבים את שנת 2020. וזה הזמן לומר תודה.

בראש ובראשונה תודה לקהל הלקוחות ששיתפו עמנו פעולה: אלה שהיו ואלה שחזרו אלינו לבקש את עצתנו המקצועית באתגרים ההידרולוגיים שלהם. אנחנו מעריכים את אמונכם. בזכותכם יצרנו בסיס משמעותי וחוסן למשרד.

שנית, רצוננו לומר תודה לקהל הלקוחות החדשים שלנו. עשרות רבות של יזמים איכותיים שפנו במהלך תקופת הקורונה – שנה מרובת סגרים וסכרים – ונתנו בנו אמון בליווי ההידרולוגי של המיזם שלהם להצלחה.

שלישית, אנחנו מודים להזדמנויות ההידרולוגיות שנקרות לנו בדרך. אלה מספקות אתגר, עניין וסקרנות שמלבים את אש העיסוק במים.

ולבסוף, אנחנו מפרגנים גם לעצמנו. תודה למרפיר פרויקטים, ולצוות המהנדסים שמלווה ומסייע לנו באופן רציף בדרך להצלחתנו. בזכותכם!

שתפו מאמר זה