התחדשות עירונית

"מרפיר פרויקטים" מספק ייעוץ הידרולוגי ומלווה יזמים ומנהלי פרויקטים, אדריכלים וקבלנים, מהנדסים וקונסטרוקטורים במיזמים שונים של התחדשות עירונית.

אנחנו כותבים חוות דעת הידרולוגיות למגוון הפרויקטים של תמ"א 38. הן עבור פרויקטים של תמ"א 38/1, שמתאפיינת בחיזוק המבנה הקיים והן בפרויקטים של תמ"א 38/2 שעיקרם הריסה של המבנה הקיים ובניה חדשה תחתיו. הן עבור פרויקטים של פינוי-בינוי (הכוללים פינוי של מתחם בתים ישנים, הריסתם ובנית מגדלי מגורים חדשים במקומם) ותוספות בנייה. בנוסף לאלה אנחנו מלווים במסמכים הידרולוגיים את הבונים בנייה חדשה. פעם זה נספח ניקוז, פעם זו חוות דעת הידרולוגית. חוות הדעת ההידרולוגיות שלנו מכסות את עקרונות התכנון של תמ"א אחת (מה שהיה בעבר תמ"א 34ב4), לעמידה ביעדי 15% שטחים פנויים לחלחול וגם את דרישות התקן לבניה ירוקה ירוקה בת קיימא (ת"י 5281) לעמידה ביעדי טיפול של 15% מהגשם. המטרה שלנו היא לשלב בין צרכי היזם ומתן פתרונות קצה עבורו לטיפול במי-הגשם לבין שמירה על הסביבה ועל קיום תקנות והנחיות רגולטוריות של הרשויות.

לנגד עינינו עומדת תמיד דמות הלקוח. את. אתה. אנחנו מקשיבים ללקוחות שלנו. יחד איתכם אנחנו מדייקים את האתגרים שלכם. בנוסף לכך אנחנו מעניקים תשומת לב לחשיבות החסכון בזמן של לקוחותינו. מתוך הבנה לצרכי הלקוחות אנו עושים מאמצים ופועלים לקיצור זמן ההמתנה שלכם אל מול הגופים הבודקים. כל חוות דעת הידרולוגית עומדת בהתאמה לדרישות, להנחיות, לתקנים ולהוראות של תכניות-העל, כאמור, ובהן תכנית המתאר הארצית תמ"א אחת (תמ"א 1) הכוללת את הפרקים העוסקים בנחלים ובשימור מים; התקן לבנייה ירוקה בת קיימא (ת"י 5281); הנחיות הרשות הממשלתית למים וביוב; תקנות בריאות העם של משרד הבריאות, הכוללות העמידה בהנחיות המשרד הנוגעות לרדיוס המגן של קידוח הפקת מי שתיה; הנחיות הרשות המוניציפלית ועוד.

אנו מספקים שירות הידרולוגי בכל רחבי הארץ. איפה שיש אנשים שזקוקים לחוות דעת הידרולוגית או לייעוץ הידרולוגי מכל סוג – שם אנו נמצאים. מזמינים אותך ליצור קשר. נשמח לעזור.  

מה זה הידרולוג? ואיך בוחרים נכון יועץ הידרולוגי?

יועץ הידרולוג מוסמך נועד כדי לחקור את הקשרים שבין הגשם היורד על הפרויקט שלך, לבין הפוטנציאל של המים להציף את המגרש והאזור. לכן עליו להכיר מים ולהיות מקצועי לתחומו. 

העצה הראשונה שלנו אליך היא שתבקש המלצות. כשיועץ הידרולוג מוכיח את עצמו כבעל מקצוע, הלקוחות שלו ישמחו לספר לך על כך.

מבחינת ההכשרה, חשוב מאד לבדוק מהי ההכשרה של היועץ. יועץ הידרולוג הוא בעל מקצוע שהוסמך לעסוק בתחום ההידרולוגיה. כלומר הידרולוג מוסמך, איש מקצוע שהתמחה בלימודי הידרולוגיה מקיפים, שמבין את תכונותיהם של מים ואת דרכי התנהלותם במרחב.

הפרויקט שלך יקר. זה הרבה יותר מ"בסדר" שתבקש לראות תעודות אקדמיות שמעידות על השכלה רלוונטית לתחום של הידרולוגיה.

לא משהו "ליד". רק הידרולוג מוסמך הוא הידרולוג מוסמך.

יועץ הידרולוג יסייע לך לנהל נגר לפי עקרונות ניהול נגר. חלקם ברמה הארצית לפי תמ"א 1 וחלקם ברמה המקומית. עקרונות ניהול נגר הם שונים בין רשות מקומית אחת לעירייה אחרת. אנחנו ממליצים לך לוודא שיועץ ההידרולוגיה שאתה עומד לבחור כמי שילווה אותך אל מול הרשות המקומית הוא בעל נסיון, ידע והיכרות של ההנחיות ההנדסיות המקומיות.

ניהול הנגר מתבצע לעיתים קרובות בעזרת הקרקע. שאל את יועץ הידרולוגי אם הוא בקיא בתכונות הקרקע של האזור שבו נמצא הפרויקט שלך.

השאלות שלך תמיד יהיו רלוונטיות. שאל שאלות כגון: האם הקרקע מחלחלת? האם אפשר לבנות בה בור חלחול שיעבוד באופן יעיל? האם אפשר להחדיר לתוכה מים בבניה משמרת מים? האם הקרקע בטוחה מפני תופעות של סחף קרקע?

את מרגישה שלא מקשיבים לך? אתה רוצה שהיועץ שלך יקשיב קודם כל לך?

זה הכי חשוב: בחר ביועץ הידרולוגי שמקשיב לך. לא לזה שיודע בשבילך, אלא לזה שמפנה את הזמן עבורך, מקשיב לדברים כמו שאתה בוחר לתאר וממתין בנחת עד שתסיים את דבריך. זה אותו יועץ שיסכים לסייע לך גם חודשים ארוכים לאחר שהוא העביר לך את חוות הדעת ההידרולוגית שלך. 

אנחנו מזמינים אותך לשוחח איתנו ולשאול. מבטיחים להקשיב לצרכים שלך. נשמח שתיצור איתנו קשר